KURUM DIŞI İLANLAR HAKKINDA


Arkdaşlar bu yazımızda Kurum dışı iş ilanlarına nereden başvuru yapılır, nasıl başvuru yapılır ve ne tür iş ilanları yayınlanır bunlardan bahsedeceğiz. Malum şu sıralar temmuz 2019 tarihinde ülkemizde işsizlik tavan yapmış durumda. Bu ay açıklanan işsizlik gelmiş geçmiş ülke rekorunu kırmış durumda.

Kurum dışı iş ilanları nedir?

Kurum dışı demek aslında bir nebzede olsa sözleşmeli personel demek, belediyelerin kendi bünyesine yada belediye tarafından işletilen işletmelere ve iş yerlerinde alınacak olan personel ve eleman ilanlarına kurum dışı denir.Kurum dışı işci alan işletmeler ve firmalar genel olarak sözleşmeli, geçici yada daimi olarak işe alım gerçekleştirirler.

Kurum Dışı İş İlanları Başvuru

Kurum dışı iş ilanları nerede yayınlanıyor yada nasıl başvurabiliriz gibi sorularınızı duyar gibiyim. Kurum dışı işci ilanları işkurun resmi sitesi olan “https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/” bu adreste yayınlanıyor. Bu adresi hergün takip ederek Türkiye genelinde hangi ilde ve hangi pozisyonda iş ilanları yayınlanıyor görebiliyor ve başvuruda bulunabiliyorsunuz. Başvuruların çoğu hatta %90 nı kuruma giderek yapmanızı gerektiriyor. Tabi gitmeden önce ilanı detaylıca incelemeniz gerek. İş ilanında gerekli olan özel şartlar, yaş aralığı, ikamet yeriniz gibi vasıfları taşımanız gerekiyor. Yoksa boş yere hem vaktinizden hemde motivasyonunuzdan olabilirsiniz.