Evde İş imkanları


Evde Paketleme İşi

Evde tercih edilen işlerden biri olan paketleme işi aslında kolay bir işdir. Ayrıca bu işin daha çok kına paketleme işi olarak da geçtiğini söyleyelim. Bu işte size yollanan ürünleri belli poşet ve torbalara eşit şekilde  dağıtacaksınız. Bu ürünler değişmekte. Ama başta dediğimiz gibi daha çok kına verilmekte. Bu ürünleri eşit miktarda bölmek için farklı araçları kullanabilirsiniz.

Eğer sizde evinizde paketleme işi yapmak istiyorsanız eğer sizin gibi bu işleri yaparak para kazanmak isteyen var ise bu kişiler ile beraber bir ekip kurarak bu işi de yapabilirsiniz. Kazanabileceğiniz evinizde birçok avantaj ile bu işi yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar çalışacak ve bunun gibi birçok avantajdan da faydalanarak bu işi evinizde hem ek iş hem de tek işiniz olarak yapabilirsiniz.

Evde Tespih İşi

Tespih farklı amaçlar için kullanılmakta. Normalde ibadet ederken kullandığımız tespihi birçok kişi stres atmak ve bunun gibi nedenler ile tespih kullanmakta. Tespihler ile farklı maddelerden yapılmış boncukları bir ipe dizerek 33′lü veya 99′lu olmaktadır daha çok. Bu tespihler evde kolaylıkla yapılmakta. Bu yüzden evde yapılması nedeniyle evde tespih işi yaparak kazanan kişiler bulunmakta. İster bayan ister erkek olun evinizde farklı malzemeler ile tespihler yaparak kazanabilirsiniz. Bu tespihleri yaparken farklı firmalar ile anlaşarak onların istedikleri ve parça başına verdikleri fiyatta anlaşabilirsiniz.

Eğer ben firma ile çalışmak istemiyorum diyorsanız diğer yol olan direk tespihleri farklı yerlere satabilirsiniz. Bu tarz ve bu tespih gibi ürünleri satan firmalara satabilirsiniz. Evde tercih edilen ve kolay işlerden biri olan tespih işini sizde evinizde kolaylıkla yapabileceksiniz. İpe boncukları dizerek yapacağınız bu tespihler ile sizde kazanabileceksiniz.

Evde Kalem İşi

Evde Kalem İşi

Gün geçtikçe pahalılaşan hayatınıza biraz soluk katmak, evden bir şeyler yapıp para kazanmak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı, ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu yazıyı dikkatle okuyun. Çünkü size bir önerim var: evde kalem işi. İster ev hanımı olun, ister çalışan, ister öğrenci… Fark etmez. Boş kalan zamanınızı ya da zamanınızın tamamını evde kalem yapımı işine ayırabilir, sizi oldukça rahatlatacak rakamlar kazanabilirsiniz.

Pek çok firma, üretim maliyetini düşürmek amacıyla kolay yapılabilecek işleri evlere vermeyi tercih ediyor. Bu sayede hem istihdam sağlıyorlar hem de işçi miktarına değil, iş miktarına göre ödeme yapacakları için, işveren üzerindeki ekonomik yük azalıyor.  Bu da, durumu her iki taraf için cazip bir hale getiriyor. Bu amaçla evlere verilen işler arasında kalem yapımı-kalem montajı işi de yer alıyor. Evde kalem işi yaparak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Tek başınıza çalışacağınız gibi bir ekip oluşturarak da çalışabilir,  daha kısa sürede daha çok iş yapıp daha iyi bir gelire sahip olabilirsiniz. Üstelik kalem yapımı (montajı) yorucu bir iş değildir ve yapımı da kolaydır.

Muhatabınız, internet üzerinde yer alan onlarca “evde para kazanma” vaatlerine göre  somut bir iş ve işveren olacağı için, emeğinizin parasal karşılığı da muallâkta kalmayacak, neyi ne kadar yaparsanız ne kadar kazanacağınızı bilecek, paranızı da vaktinde hesaba havale ya da nakit olarak alabileceksiniz. Bence evde para kazanma yöntemleri arasında evde kalem işini öne çıkaran, cazip hale getiren iki şeyden ilki bu. İkincisi de evde kalem yapımı işinin herkesin rahatlıkla yapılabileceği bir iş oluşu, özel bir yetenek sahibi olmayı gerektirmeyişi. Bir diğeri ise bu işi yapmak için bir sermayeye ihtiyacınızın olmayışı. Evde kalem işi için malzemelerin size işvereniniz tarafından temin ediliyor olması. Evde kalem işi yaparken hedefinizi yüksek tutarsanız evinizin içinde  küçük ölçekli bir üretim atölyesi bile kurabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

Bursa’da evlere davetiye katlama işi veren firmalar arasında çok çeşitli şirketler bulunuyor. Özellikle internetten duyurdukları iş ilanları ile iş arayan bu şirketlerin en önemli özellikleri ev kadınlarına söz konusu işleri yaptırmaları ve böylece ev hanımlarının ev dışına çıkmalarını sağlamaktır.

Bursa’da evlere davetiye katlama işi veren şirketler davetiyelerin sayısını yapmakta ve her eve o yüzdede davetiye yapmaktadırlar. Aynı zamanda katlanan davetiyelerin teslim vakitleri de bildiriliyor. Böylece ev hanımları zaman planlamasını iyi yapmak durumundadır. Fakat bu sayede belirlenmiş vakitlerde davetiyeleri katlamaları mümkün olacaktır. Böylece ek gelir elde etmek de daha basit olmaktadır.

Evlerinde oturarak ek gelir elde eden hanımların bu işi yapmaları onlara kolaylık sağlamaktadır. Sadece davetiye katlama değil, aynı zamanda örgü işi ya da dikiş nakış işi gibi işler de evden gelir getiren işler arasında yer alır. Bu işleri yaparken titiz davranmak, hızlı ve becerikli olmak önemlidir. Bazı ev işleri de yaratıcılık gerektirmektedir.